Înscrieri MODUL PSIHOPEDAGOGIC Nivelul I

Absolvenții de studii superioare, care nu au participat în timpul studiilor de licență la cursurile de specialitate aferente Nivelului I al Modulului Psihopedagogic, au oportunitatea de a le urma în regim postuniversitar, cu taxă, comasat, pe durata semestrului întâi al anului universitar.

Cursurile se vor desfășura pe parcursul semestrului I al anului universitar 2016-2017, sâmbăta și duminica, pe str. C-tin Daiconiciu nr. 15, Clădirea Turn, et.2, sala 206.

•    Copie după certificatul naștere;
•    Copie după CI;
•    Copie după diploma de licență (sau adeverință);
•    Contractul de studiu (click aici);
•    Copie dupa chitanța aferentă plății taxei de studii.

Taxa de studii este de 950 de lei și se va depune în contul UTCN, IBAN RO 35 TREZ 2162 0F33 0500 XXXX, cu specificația taxă pentru modulul psihopedagogic nivelul I.

Înscrierile se fac la sediul departamentului, sala 207, Cladirea Turn, str. C-tin Daicoviciu nr. 15, în timpul programului de lucru, la Secretariat.

ANUNȚ IMPORTANT!

În atenția profesorilor înscriși la GRADUL DIDACTIC II, sesiunea 2016.

Examinările vor avea loc după următorul calendar:

– 30 august 2016, ora 9.00 – examen scris la METODICA PREDĂRII SPECIALITĂȚII;

– 31 august 2016, ora 9.00 – examen oral la PEDAGOGIE.

Examenele se vor desfășura în sala 206, Clădirea Turn, etajul 2, str. C-tin Daicoviciu nr. 15.

Programa pentru Metodica predării specialității (click aici).

Programa pentru Pedagogie (click aici).

Înscrieri MODUL PSIHOPEDAGOGIC Nivelul II

Absolvenții Nivelului I al MODULULUI PSIHOPEDAGOGIC se pot înscrie, până pe data de 20 februarie 2016, la Nivelul II, organizat în regim postuniversitar. Cursurile se vor desfășura pe parcursul semestrului II al anului universitar 2015-2016, sâmbăta și duminica, pe str. C-tin Daicoviciu nr. 15, Clădirea Turn, et.2, sala 206.

• 1. Copie după certificatul naștere;
  • 2. Copie după CI;
  • 3. Copie după diploma de licență (sau adeverință);
  • 4. Copie după certificatul de absolvire a Nivelui I (sau adeverință);
  • 5. Contractul de studiu (click aici).
  • 6. Copie dupa chitanța aferentă plății taxei de studii.

Taxa de studii este de 950 de lei și se va depune în contul departamentului, IBAN RO 35 TREZ 2162 0733 0500 XXXX, cu specificația taxă pentru modulul psihopedagogic nivelul II.

IMPORTANT! Colocviul pentru GRADUL DIDACTIC I – 2016

ANUNȚ IMPORTANT!

Colocviul pentru GRADUL DIDACTIC I va avea loc în data de 6 februarie 2016, ora 10, str. Daicoviciu nr. 15, blocul Turn, et. 2, sala 206.
Taxa de colocviu este de 150 de lei și se va depune în contul departamentului,  IBAN RO 35 TREZ 2162 0733 0500 XXXX, cu specificația taxă pentru colocviu gradul I.